середа, 4 травня 2011 р.

Депутати відмітили неможливість введення курсів водіння на базі учбових закладів, але питання доручили обговорити

4 марта 2011 12:48

Нещодавно проходило засідання постійної комісії Миколаївського обласного радого з питань законності, депутатської діяльності і захисту прав громадян під головуванням депутата облради Петра Зиброва. Про це повідомляє прес - служба миколаївської облради.

Депутати розглядали питання про звернення Всеукраїнської громадської організації "Український конгрес інвалідів" з проведення експериментальний пошуковий - дослідницької роботи на тему "Виховання відповідальності дітей і підлітків за дотриманням норм Закону України" Про дорожній рух ". Особлива увага приділялася профілактиці дитячої інвалідності внаслідок ДТП.
Депутати вважають, що проведення профілактики, спрямованої на навчання дітей правилам дорожнього руху, безпеку дорожнього руху і профілактику дитячої інвалідності в результаті ДТП є актуальними. Систематично проводити профілактику комісія радить управлінню освіти і науки ОГА і управлінню Державтоінспекції УМВС України.

Постійна комісія визначила, що в 2010 році на території Миколаївської області з вини юних учасників дорожнього руху сталося 25 дорожно - транспортних подій, в яких одна дитина загинула, 24 отримали травми.
Депутати відмічають, що пропозиція Всеукраїнської громадської організації "Український конгрес інвалідів" проводити навчання дітей в учбових закладах нині не може бути реалізовано з наступних причин:
- Відсутні ліцензування загальноосвітніх учбових закладів на відповідний вид діяльності і типові учбові плани і програми підготовки учбових закладів, що вчаться, водінню транспорту категорії "А1";
- Навчання здійснюється з числа учнів, виявили бажання опанувати знання і уміння по водінню транспортними засобами категорії "А1" і за окрему платню в сумі не меншій, ніж 450 грн(відповідну суму повинні платити батьки);
- Проходження медкомісії про відповідність медичним вимогам на водіння транспортним засобом також проводиться за засоби батьків;
- В учбових закладах області відсутній матеріально - технічна база для проведення теоретичних, лабораторно - практичного зайняття і навчання водінню, а також немає закритих облаштованих майданчиків для учбової їзди. Крім того, не визначена відповідальність за безпеку дітей і учнів під час такого зайняття;
- Відсутнє кадрове забезпечення загальноосвітніх учбових закладів фахівцями з будівництва і експлуатації транспортних, засобів категорії "А1";
- Відсутні фахівці з навчання водінню транспортних засобів, що мають трирічний стаж управління транспортом категорії "А1" і свідоцтво про проходження підготовки за методикою навчання водінню по програмах затвердженим Міністерством освіти і науки і молоді і спорту України;
- Учбовим закладам заборонено безкоштовно надавати в оренду шкільні приміщення громадським організаціям.

Враховуючи такі чинники, постійна комісія вважає, що нині не має можливості вживати заходи по підготовці дітей і мототранспортних засобів категорії "А1", що вчаться водінню, в учбових закладах області.

Депутати облради рекомендують управлінню державтоінспекції УМВС України в Миколаївській області розглянути питання про встановлення додаткових відповідних дорожніх знаків на небезпечних ділянках доріг в населених пунктах області, особливу увагу звернути на місця біля дошкільних, загальноосвітніх і вищих учбових закладів.

В період проведення дитячої оздоровчої компанії необхідно організувати роботу оперативно - профілактичних відробітків зон відпочинку, спрямовану на безпеку дорожнього руху і попередження дитячого травматизму.

Планується також проводити тематичні бесіди, конкурси юних інспекторів руху, акції "самий вихований пішохід", обладнати учбові заклади області наочною агітацією за правилами дорожнього руху і проводити роз'яснювальну роботу через ЗМІ.

Депутати радять управлінню освіти і науки ОГА і управлінню Державтоінспекції УМВС України обговорити доцільність прийняття в області заходів по навчанню транспортних засобів, що вчаться водінню, а також облаштування що відповідає матеріально - технічної бази учбових закладів.
На обговорення запрошуватимуть представників Миколаївського обласного комітету Суспільства сприяння обороні України, Миколаївської обласної організації всеукраїнського союзу автомобілістів, керівниками установ по підготовці водіїв, автошкіл ВСА і ОСОУ.