понеділок, 10 серпня 2015 р.

ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНІ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

128-ДЕННЕ УВ’ЯЗНЕННЯ БЕЗ СУДУ ЖІНКИ-ІНВАЛІДА.
ФАКТИ ДИСКРИМІНАЦІЇ ІНВАЛІДІВ В УКРАЇНІ НОВОЮ ВЛАДОЮ.

Звернення  до  українців  та Української  діаспори жінки-інваліда з дитинства із захворюванням на дитячий церебральний параліч, голови всеукраїнської громадської організації «Український конгрес інвалідів», яка 18 березня 2015 року вийшла з протестом проти дискримінації інвалідної школи і інвалідного реабілітаційного центру. У них київська влада на чолі з мером міста Києва Віталієм Кличком та завдяки бездіяльності Президента України всупереч розпорядженню Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. № 1513-р, яке зобов’язує «центральні і місцеві органи виконавчої влади постійно сприяти діяльності громадських організацій інвалідів, їх підприємств та організацій, не допускати випадків позбавлення приміщень, у яких вони проводять діяльність», хоче забрати їх будинок по вулиці Сабурова, 16-А у місті Києві, де вони успішно пропрацювали 17 років і вклали 2 млн благодійних гривень на пристосування для дітей-інвалідів на візках. Дискримінацію інвалідних закладів ведуть два депутати Київської ради Онуфрійчук В. М.  від партії мера міста Києва «Удар» і заступник голови комісії Київради з соціальних питань Ганноха Б. І.  від партії Президента України «Солідарність», які ув'язнили жінку-інваліда і утримують без суду з 25 березня 2015 року вже 128 днів.





C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Logotipe (COLOR).jpgУКРАЇНСЬКИЙ  КОНГРЕС  ІНВАЛІДІВ
     ВСЕУКРАЇНСЬКА    ГРОМАДСЬКА    ОРГАНІЗАЦІЯ

          UKRAINIAN   CONGRESS   OF   DISABLE   PEOPLE



Код: 21691244 Адреса: Сабурова, 16-А, Київ 02222  Телефони: (068)1223118, (093)-6026331 E-mail: corsiy@ukr.net
       
ЗВЕРНЕННЯ                31 липня 2015 року

ДО  УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНІ ТА  УКРАЇНСЬКОЇ  ДІАСПОРИ


від КРОШКО Ірини Валеріївни, інваліда з дитинства із захворюванням на дитячий церебральний параліч 1958 року народження,
мешкаю у місті Києві, по вулиці Закревського, у будинку 49/1 та квартирі 116


    Я, Крошко Ірина Валеріївна, голова всеукраїнської громадської організації «Український конгрес інвалідів», жінка-інвалід з дитинства із захворюванням на дитячий церебральний параліч, маю дві вищі освіти з відзнакою, одна з яких – вчитель початкових класів, активно виступаю проти корупції і завжди вимагаю від чиновників та всіх представників влади діяти за Законом Божим, за Конституцією України, за Конвенцією ООН про права інвалідів, дотримуватись міжнародних договорів та всього законодавства України, через що і страждаю.




    Факт прийняття Незалежності України надихнув мене відкрити у 1992 році школу для дітей з інвалідністю всіх захворювань, через що школа пережила масу перевірок, бо на той час не можна було об’єднувати учнів з інвалідністю та здорових дітей. У 1995 році влада забрала у мене цю школу. У 1998 році я відкрила вже недержавний комплекс (освітньо-реабілітаційний центр-школу) інклюзивної освіти і соціалізації дітей дошкільників і школярів з різними проблемами (сироти, напівсироти, гіперактивні діти, діти з інвалідністю, психічно неурівноважені діти, діти, що не можуть вчитись у чисельних колективах, талановиті діти). Влада знову перешкоджала діяльності школи: до 2001 не давала ліцензію на право здійснювати освітню діяльність, проводила за рік до 53 перевірок, у 2012 році закрила соціально-освітній проект по підвищенню серед дітей та молоді безпеки дорожнього руху та по попередженню інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод, бо ми відмовились платити хабарі Департаменту державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України і інспекторам, що приймають іспити у кандидатів у водії.








    Найважче стало працювати останнім часом, коли нова київська влада прийняла у 2014 р рішення забрати вже перероблену для дітей-інвалідів на візках будівлю у єдиної в Україні школи, яку створили інваліди. Щоб знищити школу і не дати можливості отримати ліцензію чиновники, починаючи з 2010 року, не дають дозволу на оренду будівлі, не визнають, що наш договір користування будівлею пролонгований до 29 серпня 2019 року і подають до суду на виселення всупереч розпорядженню Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. № 1513-р, яке зобов’язує «центральні і місцеві органи виконавчої влади постійно сприяти діяльності громадських організацій інвалідів, їх підприємств та організацій, не допускати випадків позбавлення приміщень, у яких вони проводять діяльність».

Побиття інваліда армії, який захищає будівлю від захоплення

Дискримінацію інвалідів та їх побиття у прямому значенні цього слова (дивись фотографію  та відео побиття інваліда армії, який захищає будівлю від захоплення) розпочали два депутати Київської ради Онуфрійчук В. М.  від партії мера міста Києва «Удар» і заступник голови комісії Київради з соціальних питань (?!) Ганноха Б. І.  від партії Президента України «Солідарність». Будівля цим депутатам потрібна, щоб отримати з бюджету 20 млн гривень на усунення переробок для інвалідів у приміщеннях, і розікрасти половину цих грошей. Також, щоб виселити інвалідні заклади, вони організували злочинне угрупування з чиновників прокуратури, державної виконавчої служби, управління внутрішніх справ, навіть, управління освіти і соціального захисту. Окрім того, вони силоміць вивезли з будівлі все майно громадської організації інвалідів, щоб вони не змогли вести господарську діяльність, що приведе до банкрутства, і таким способом змусити інвалідів звільнити будівлю. Суди теж куплені, та і на адвокатів у нас немає грошей. На жаль, ми також не можемо собі фінансово дозволити створити окремий сайт.
18 березня 2015 року я розпочала безстроковий одиночний пікет проти дискримінації інвалідної школи і інвалідного реабілітаційного центру, у яких київська влада на чолі з мером міста Києва Віталієм Кличком хоче забрати їх будинок, де вони успішно пропрацювали 17 років (вперше в історії незалежної України в цій школі два інваліди отримали Золоті медалі). Ця будівля єдина у Києві, яку інваліди за 2 мільйони благодійних гривень пристосували для дітей-інвалідів на візках. Будинок знаходиться у місті Києві по вулиці Сабурова, 16-А.
За всі 17 років цим інвалідним закладам, які створила всеукраїнська громадська організація «Український конгрес інвалідів», київська влада ніякої, у тому числі і фінансової, допомоги не надавала. А зараз ця так звана нова влада хоче забрати цю будівлю і викинути школу разом з реабілітаційним центром на вулицю без надання іншої пристосованої для інвалідів будівлі.
    25 березня 2015 року київська влада мене ув’язнила у цій будівлі і незаконно утримує вже 128 днів без суду. На мої звернення про захист мого права на свободу Президент України не реагує. (Фото закритих воріт та хвіртки, а через тин жінка-інвалід 57 років лазити не може.)

Фото закритих воріт та хвіртки, а через тин жінка-інвалід 57 років лазити не може.

    Прошу Вас, дорогі Українці, допомогти жінці-інваліду подолати дискримінацію, відновити мої права, свободу і гідність, а закладам інвалідів зберегти свою будівлю. Надаю Вам для підтримки освітній проект, який усуне дискримінацію інвалідів, але який відмовляється розглянути мер міста Києва Віталій Кличко, таким чином підтримуючи дискримінацію інвалідних закладів. Я думаю, що це стане можливим, якщо Ви подасте свої запити до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України, до мера міста Києва, до Генерального прокурора України та до антикорупційного бюро.
Для розуміння значимості експериментальної діяльності інвалідного освітнього комплексу відправляємо Вам два зразки розробок інвалідів, завдяки яким діти із слабким зором та дошкільники за 2,5 місяці легко навчаються письму. І це одна з багатьох розробок. А взагалі в нашій школі вчаться діти з усієї України та з багатьох інших країн.

З Богом, з Миром, з Любов’ю, з Добром                          Ірина КРОШКО


Контактний телефон: 096-2225790 – англійська мова, 093-6026331 – українська мова.

ПОШТОВІ  АДРЕСИ  КЕРІВНИКІВ  УКРАЇНИ
ТА  КОНТРОЛЮЮЧИХ  СЛУЖБ  

Голові Верховної Ради України
вулиця Михайла Грушевського, 5,
Київ, Україна, 01008
+380 44 255 4246

Президенту України
вулиця Банкова, 11,
Київ, Україна, 01220
+380 44 255 7333

Меру міста Києва, голові Київської ради депутатів
Кличку Віталію Володимировичу
вулиця Хрещатик, 36,
Київ, Україна, 01044
+380 44 202 7393

Прем’єр-Міністру України
вулиця Грушевського,12/2,
Київ, Україна, 01008
+380 44 256 63 33

Генеральному прокурору України
Шокіну Віктору Миколайовичу
вулиця Різницька, 13/15,
Київ, Україна
+380 44 596 7355

Директору Національного антикорупційного бюро України

Ситнику Артему Сергійовичу

вулиця Сурікова, 3,
Київ, Україна, 03035

Уповноваженому Верховної Ради України
Лутковській Валерії Володимирівні
вулиця Інститутська, 21/8, 
Київ, Україна, 01008 
+380 44 253 75 89


ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«УКРАЇНСЬКИЙ КОНГРЕС ІНВАЛІДІВ»


СУСПІЛЬНИЙ  ОСВІТНІЙ  ПРОЕКТ
ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗДОБУТТЯ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
У ДЕСНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ МІСТА КИЄВА

КОРОТКИЙ ОПИС
МЕТА  ОСВІТНЬОГО  ПРОЕКТУ  
Забезпечити здобуття дошкільної освіти юними громадянами Деснянського району міста Києва, у тому числі з інвалідністю, усунути проблему з браком місць у дошкільних закладах, охопити дошкільників-інвалідів всіх нозологій (з порушенням зору, слуху, ОРА, внутрішніх органів) дошкільною підготовкою.

ЗАКОНОДАВЧІ  ПІДСТАВИ  ТА  МЕХАНІЗМИ  ДОСЯГНЕННЯ  МЕТИ  
Після проголошення Незалежності України на початку 90-х років сім’ї перестали народжувати дітей. Дитячі садки порожніли і, щоб зберегти будівлі від руйнування, їх передавали іншим установам. Але не вистачало місць учням у загальноосвітніх школах. Тоді чиновники швидко впоралися з браком місць для школярів: у порожніх дитячих садках відкривали початкові школи. Так з’явились нові навчально-виховні комплекси: дитячі садки – школи. Таке рішення могло бути тимчасовим, але воно прижилось і виявилось популярним серед батьків. І до часу, поки батьки будуть здавати своїх дітей у такі комплекси, вони будуть існувати. Рішення чиновників виконавчої влади, яке було прийняте відповідно до першої частини пункту 3 статті 12 Закону України «Про дошкільну освіту», було правильним і своєчасно втілене.
Ситуація з браком місць у дитячих садках аналогічна. Сьогодні навпаки кількість школярів зменшується, звільняються окремі класи, цілі поверхи та окремі блоки у початкових школах загальноосвітніх навчальних закладів, у яких вже зараз необхідно відкрити підготовчі дошкільні групи для дітей від 5,5 до 7 років.
З дитячих садків Деснянського району міста Києва перевести до шкіл дітей старшого віку, вивільнивши місця для дітей до 5 років.
    Запропонована пропозиція повністю відповідає всім законам про освіту:
  • частина друга пункту 3 статті 12 Закону України «Про дошкільну освіту»: «Для задоволення освітніх потреб громадян дошкільний навчальний заклад може входити до складу навчально-виховного комплексу "загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад"…» (перша частина цього пункту вже була відпрацьована у 90-х роках, коли створювались «навчально-виховні комплекси "дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад", тобто дитячі садки – школи);
  • пункт 3 статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту» дає нам таке право: «Загальноосвітні навчальні заклади можуть створювати (…) навчально-виховні об'єднання з дошкільними та позашкільними навчальними закладами для задоволення освітніх і культурно-освітніх потреб»;
  • стаття 19 Закону України «Про дошкільну освіту»: «Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти» передбачає: «…міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти в межах їх компетенції: забезпечують реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території; створюють умови для одержання громадянами дошкільної освіти».
Держава, дотримуючись положень Конституції України, Конвенції ООН про права інвалідів спрямовує державний курс освітньої політики на визнання пріоритетними і безумовними рівність прав дітей-інвалідів по здобуттю у тому числі дошкільної освіти.
Забезпечувати здобуття дітьми-інвалідами дошкільної освіти разом з ранньою реабілітацією буде освітній комплекс, створений всеукраїнською громадською організацією «Український конгрес інвалідів», до складу якого входять «Всеукраїнський експериментальний центр персональної освіти та соціалізації особистості» та «Загальноосвітній навчальний заклад «Спеціалізована школа «Славія» у будівлі по вулиці Сабурова, 16-А. Це єдина у Києві будівля, яка вже пристосована для надання освіти дітям-інвалідам. У переобладнання санвузлів, двірних пройомів, облаштування пандусів, було вкладено 2 млн гривень.
Для досягнення поставлених задач комплекс реалізовує освітній експериментальний проект «Своєчасна, достатня, безперервна, системна персональна освіта особистості».
ПЕРЕВАГИ
Перевагами такого підходу до організації дошкільної освіти є те, що школа згідно з її вимогами зможе підготувати старших дошкільників. Діти, які будуть мати складнощі з підготовкою до школи, зможуть безболісно ще один рік провчитись у дошкільній групі, щоб дійти рівня готовності навчатись у школі.
Для дошкільників і їхніх батьків перевагою навчання останніх років у школі є усунення психологічних травм при переході із садка до школи. Окрім того, старші дошкільнята не будуть тиснутись на маленьких прогулянкових садочкових майданчиках, а зможуть повноцінно займатись фізкультурою на шкільних спортивних майданчиках початкової школи.

КОНТИНГЕНТ
  1. Діти без відхилень у здоров’ї, які можуть відвідувати дошкільні заклади із значною наповнюваністю груп.
  2. Діти з незначними відхиленнями у здоров’ї, які можуть відвідувати дошкільні заклади із значною наповнюваністю груп.
Двадцятирічний досвід роботи всеукраїнської громадської організації «Український конгрес інвалідів» показав, що є значна кількість вихованців, які з багатьох поважних причин не можуть брати участь у освітньому процесі, організованому в групах зі значною чисельності вихованців, а потребують персональних графіків роботи і адаптованих навчальних планів по захисту знань та складанню заліків, іспитів. Кількість дітей, які не можуть відвідувати державні та комунальні заклади внаслідок їх психічних і фізичних особливостей розвитку, росте кожного року. Комплекс всеукраїнської громадської організації «Український конгрес інвалідів» для своїх вихованців організовує персональний підхід щодо організації процесу навчання, духовного виховання, соціалізації, самореалізації в умовах глобалізації суспільного життя на філософській і культурологічній ідеї цілісного пізнання світу.
Комплекс на безоплатній основі забезпечить дошкільну освіту дітям з інвалідністю за рахунок всеукраїнської громадської організації «Український конгрес інвалідів» таким категоріям:
  1. Діти без відхилень у здоров'ї, але стан психічного здоров'я не дозволяє відвідувати дошкільні заклади із значною наповнюваністю груп.
  2. Діти-інваліди, психічний стан здоров'я яких не дозволяє відвідувати дошкільні заклади із значною наповнюваністю груп.
  3. Діти-інваліди, фізичний стан здоров'я яких не дозволяє відвідувати дошкільні заклади із значною наповнюваністю груп.

ЗАГАЛЬНА  КІЛЬКІСТЬ  ВИХОВАНЦІВ
  1. Забезпечення дошкільною підготовкою 3600 дошкільників, створення додаткових місць до початку 2015-2016 навчального року.
Залучити до проекту 20 ЗНЗ Деснянського району, звільнити приміщення від орендарів. Старші дошкільні групи розташувати у 8 класних кімнатах (4 групи і 4 спальні) на 1 і 2 поверхах відокремлених блоків початкової школи з керівництвом від ЗНЗ, або від ДНЗ, який увійде до складу комплексу разом із ЗНЗ.
  1. Забезпечення дошкільною підготовкою 447 дошкільників з інвалідністю, створення додаткових місць до початку 2015-2016 навчального року.

ФІНАНСОВЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
На одного дошкільника, який буде здобувати дошкільну освіту у відокремлених початкових блоках загальноосвітніх навчальних закладів потрібно (у гривнях) : ліжко (600), матрац (200), подушка (100), покривало (70), 2 комплекти постільної білизни (200), 2 стільчики (200), стіл 0,5 (150), килим 1 кв м (80), іграшки (400), посуд (350) ( тарілка глибока -40, тарілка мілка -35, блюдечко -25, чашка -30, стакан -20, ложка -40, виделка -40, ложка чайна -20, каструля -150).
Разом комплект на 1 дитину коштує 2350 гривень. На 3,6 тисячі дітей необхідно витратити 8,46 млн грн. Якщо ж школі необхідно буде зробити косметичний ремонт у класі і спальні, то для цього на одну дитину потрібно буде виділити ще 1 тисячу гривень. На 3,6 тисяч дошкільників це складе ще 3,6 млн грн. Всього для забезпечення 3,6 тисяч дошкільників умовами для здобуття освіти Деснянський району міста Києва витратить 12 млн гривень. Ця сума дорівнює відновленню одного дитячого садочка на 250 місць.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Ми відкриті до діалогу. Пишіть нам на

https://www.facebook.com/ipersonka